پروفایل برنامه‌ریزی و کنترل پروژه
نادر خرمی راد

prev next

راهنمای مفهومی PMBOK 7

تالیف نادر خرمی راد

ویرایش نخست: بهار ۱۴۰۲

این کتاب آزاد و رایگان، با پروانه CC-BY منتشر شده است. استفاده، پخش، تغییر، و بازنشر آن با نام بردن نویسنده و آدرس سایت و ذکر دست‌خورده یا دست‌نخورده بودن محتوا بی‌اشکال و باعث خوشوقتی نویسنده خواهد بود.


درباره نویسنده

سال ۱۳۷۶ کار بر روی پروژه‌ها را آغاز کردم. در آغاز مشغولیتم برنامه‌ریزی و کنترل پروژه بود و در کنار آن کتاب‌های متعددی در این حوزه ترجمه و تالیف کردم که تا امروز به حدود ۵۰ عنوان رسیده است. در این مدت بیشتر در پروژه‌های کارخانه‌های فرآوری و ساختمانی مشغول بودم و در کنار آن‌ها چند پروژه نرم‌افزاری را هم تجربه کردم.

پس از چندی به جنبه‌های کلان‌تر مدیریت پروژه علاقه‌مند شدم و فعالیتم را در آن حوزه ادامه دادم. سال ۱۳۹۳ به بلژیک نقل‌مکان کردم. در اینجا همراه با همکارم شرکت کوچکی به نام Management Plaza داریم که سازنده دوره‌های الکترونیکی مدیریت پروژه است. افزون بر آن، بخش بزرگی از زمانم صرف همکاری در توسعه استانداردها و روش‌ها شده است، از جمله:

  • عضویت در تیم دوازده نفره تالیف پم‌باک ۷
  • عضویت در تیم مرکزی تالیف NUPP
  • عضویت در تیم مرکزی تالیف P3.express
  • مشاور ویرایش ششم PRINCE2
  • مشاور ویرایش نخست PRINCE2 Agile
  • مشاور ویرایش ۲۰۲۰ استاندارد مدیریت طرح MSP

برای اطلاعات بیشتر به سایت فارسی‌ام در https://khorramirad.com و درباره فعالیت‌های بین‌المللی‌ام به https://nader.pm یا gemini://nader.pm مراجعه کنید.


رسمیت این کتاب

همه مطالب این کتاب دیدگاه شخصی نویسنده است و دیدگاه رسمی PMI یا تیم تالیف پم‌باک ۷ نیست. برخی از مفاهیم طرح‌شده در این کتاب چالش‌برانگیز بوده، همگان درباره‌شان هم‌رای نیستند.


ادامه: پم‌باک چیست؟