پروفایل برنامه‌ریزی و کنترل پروژه
نادر خرمی راد

دانلود بی دردسر پریماورا

خیلی‌ها از من می‌پرسن که Primavera P6 و نرم‌افزارهای پریماورایی دیگه‌ای مثل Primavera Risk Analysis (که قبلا اسمش Pertmaster بود) رو از کجا می‌شه دانلود کرد یا خرید. جواب الان خیلی راحته، می‌تونین از سایت اوراکل که صاحب فعلی پریماوراس دانلودش کنین! برای این کار به edelivery.oracle.com مراجعه کنین.

اول باید تو سایت ثبت نام کنین، که اون هم رایگانه. بعد می‌تونین هرکدوم از نرم‌افزارها رو که می‌خواستین و همینطور منوآل اون‌ها رو دانلود کنین. موقع دانلود بهتون توضیح می‌ده که نرم‌افزاری که دانلود می‌کنین برای آزمایشه و اگه می‌خواین تو کار جدی ازش استفاده کنین باید لایسنسش رو خریداری کنین. البته این چیزی که بهش می‌گه «نسخه آزمایشی»، در واقع نسخه کامل نرم‌افزاره که هیچ کمبودی نداره.

تو شرایط استفاده از نرم‌افزار نوشته که این نرم‌افزار رو نباید تو کشورهایی مثل ایران استفاده کرد، چون تحریم هستن. در نتیجه ممکنه اگه با IP ایران وصل شده باشین اجازه دانلود نده؛ که اون هم راه حلش رو همه می‌دونیم.

مطمئن نیستم که این نسخه‌ها محدودیت زمانی دارن یا نه، چون خود من به دلایل مختلف ویندوزم تو کمتر از ۶ ماه به هم می‌ریزه و دایما باید نسخه‌های جدید نصب کنم. اگه کسی اطلاع داشت به من بگه که توضیح رو به این مطلب اضافه کنم.

پی‌نوشت: آقای کاوه نصیری لطف کردن اطلاعات دقیق‌تری که در این مورد داشتن رو برای من فرستادن؛ یکی این‌که محدودیت زمانی وجود نداره و دومی هم این‌که نسخه‌هایی که به این ترتیب دانلود می‌شن همیشه آخرین هات‌فیکس‌های پریماورا رو ندارن، تا زمانی که ریلیز جدید همراه با مجموعه‌ای از هات‌فیکس‌های قبلی جای ریلیز قبلی رو بگیره.