پروفایل برنامه‌ریزی و کنترل پروژه
نادر خرمی راد

اطلاعیه!

به تازگی چندین وبینار، با موضوع‌های مختلف، تو کنفرانس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی PMI ارائه کردم. چون دسترسی به این وبینارها از داخل ایران ساده (یا حتی ممکن) نیست، تصمیم گرفتم تا هنوز گرم کار هستم نسخه فارسی همشون رو هم ضبط کنم و تو سایت بذارم برای افراد علاقه‌مند.

علاوه بر اون، مشغول ساخت یه دوره صوتی فارسی در مورد آشنایی با پرینس۲ هم هستم که اون هم به زودی منتشر می‌شه و رایگان خواهد بود.

آزمون PMP و PMBOK 5

کسایی که داشتن برای آزمون PMP آماده می‌شدن همگی نگرانن که آزمون از چه موقع مبتنی بر نسخه جدید PMBOK می‌شه و این روزها تبدیل شده به یکی از رایج‌ترین سوال‌ها.

آزمون PMP از اول آگوست ۲۰۱۳ مبتنی بر PMBOK 5 می‌شه؛ در نتیجه اگه قبل از اون امتحان بدین کاری به نسخه جدید نخواهید داشت. اگه تا الان زمان آزمون رو رزرو نکردین و اصرار دارین که با نسخه قبل امتحان بدین هرچه سریع‌تر وقت بگیرین، چون خیلی‌ها تو ماه‌های آخر می‌خوان امتحان بدن و ممکنه به راحتی نتونین وقت مناسبی پیدا کنین.

نکته دیگه هم اینه که الان که دیگه نسخه جدید رو کامل و با دقت خوندم می‌تونم خیالتون رو راحت کنم که تغییرات زیاد و قابل توجه نخواهند بود. در نتیجه اگه برای PMBOK 4 آماده شده باشین و بخواین امتحان جدید رو بدین مشکل چندانی پیدا نمی‌کنین. آزمون PMP مفهومیه، نه حفظی و مبتنی بر جزئیات.

نکته آخر هم اینه که بهتره نسخه جدید رو فقط PMBOK 5 اسم ببریم، نه چیزهای دیگه‌ای مثل PMBOK 2012، چون عنوان رسمیش اونه.