پروفایل برنامه‌ریزی و کنترل پروژه
نادر خرمی راد

شروع تدوین راهنمای جامع پراجکت ۲۰۱۳

بعد از برنامه‌ریزی‌ها و فکرهای زیاد تکلیف کتاب راهنمای جامع پراجکت ۲۰۱۳ مشخص شد و چند روزیه که کارش رو شروع کردم.

خبر خوب اینه که این کتاب به دو صورت منتشر می‌شه:

  • به صورت ایبوک، در کنار سایر کتاب‌های الکترونیکی مدیریت پروژه
  • به صورت چاپی، از طریق انتشارات دیباگران

حجم کتاب به خاطر قابلیت‌های جدید پراجکت تو ترسیم انواع نمودارها یه مقدار اضافه می‌شه و چون هزینه چاپ کتاب خیلی زیاد شده، برای این‌که نسخه چاپی زیاد از حد گرون نشه دو بخش رو از اون حذف می‌کنم:

  1. مرجع فیلدهای پراجکت – این بخش بعد از به روز رسانی به صورت ایبوک رایگان منتشر می‌شه تا کسانی که بهش نیاز داشتن بتونن دریافتش کنن.
  2. پروژه‌های نمونه – برای نسخه قبلی کتاب دو پروژه نمونه از ابتدا تا انتها توضیح داده شده بود که حجم زیادی هم برده بودن. این بخش هم از کتاب حذف می‌شه و در عوض در اولین فرصت یه کتاب مفصل‌تر که صرفا برای همین کار باشه و فایل‌ها هم تماما در کنارش وجود داشته باشن منتشر می‌کنم.

تغییر آخری که در نظر دارم اینه که مباحث مربوط به محاسبه پیشرفت رو مفصل‌تر کنم. قصد داشتم بخش مربوط به مدیریت هزینه رو هم مفصل‌تر کنم، ولی بعد دیدم که کامل‌تر شدنش مستلزم اینه که یه سری از اصول مدیریت هزینه هم توضیح داده بشه که دیگه قطعا جاش توی یه کتاب آموزش پراجکت نیست. احتمالا در آینده یه کتاب کامل در مورد مدیریت هزینه و پیاده‌سازیش تو پراجکت و پریماورا می‌نویسم.

نکته آخر اینه که این تغییرات بر اساس بازخوردهایی که از خواننده‌ها گرفتم در نظر گرفته شدن تا کتاب بیشتر از قبل براشون مفید باشه. اگه از خواننده‌های نسخه‌های قبلی کتاب، به خصوص نسخه ۲۰۱۰ بودین و نظری برای بهبودش دارین، لطفا نظرتون رو سریع‌تر برام ایمیل کنین که تو تالیف نسخه جدید به کار بره.